20.-23. juunini toimusid Itaalias Napolis Ischias avamerepurjetamise ORC klassi Itaalia meistrivõistlused DHLi trofeele, kus meistrid selgitati neljas klassis. Regatil osales kokku 60 meeskonda ja sadu purjetajaid, kes võistlesid kokku neljal päeval toimunud lühirajasõitudel vastutuule-allatuule rajal. Eestisse tõi B grupi regativõidu 25 jahi konkurentsis Ott Kikkase jaht Sugar (Italia 9.98) Pärnu Jahtklubist. A grupi 34 jahi hulgas sai kõrge kuuenda koha teine Eestit esindav jaht Technonicol (X-41 mod), mille roolis Mati Sepp.
Esimese kolme regatipäeva jooksul puhusid kerged ja muutlikud meretuuled, kuid viimasel päeval ärkas Ischia 20-sõlmese kirdetuulega „gregal“, mis tähendas seal keerukaid ja rohkelt väljakutseid esitavaid maatuuli. Kokku õnnestus võistluskomiteel pidada seitse võistlussõitu, millest viimase võistluspäeva kaks viimast olid kindlasti võistluse raskeimad.
B-grupi klassi 3 arvestuses võitis regati ja DHL’i trofee ülekaalukalt Ott Kikkase Eesti-Itaalia segameeskond jahil Sugar (Italia 9.98), skoorides sõitudest kohad (2)-1-1-1-1-2-1 ja kokku seitse punkti, edu teisel kohal lõpetanud ja Itaalia meistritiitli (meistritiitleid jagatakse vaid Itaalia meeskondadele) võitnud Andrea Bazzini Extrema (modifitseeritud X35) ees suisa 14 punkti. Kolmanda koha sai samuti Italia 9.98 tüüpi jaht, Sarchiapone Fuoriserie 3M, kellel taktiku rollis juba kolm aastat Aivar Tuulbergi jahil Katariina II sama rolli täitev Lorenzo Bodini.
Sel aastal kolmandat korda Itaalia meistrivõistlustel osalenud Sugari jaoks oli kindel võit magus, sest möödunud aasta regatil jäädi vaid ühe punktiga alla Alessio Querini jahile Mummy One Lab. Met (Farr 30). „Jahte oli palju ja konkurents tugev,“ ütles Ott Kikkas regatti kommenteerides. „Tuuleolud olid väga keerulised ja soosisid pigem X-tüüpi jahte, mis on aeglastes tuultes meist tavaliselt alati kiiremad, kuid läksime iga päeva sõitma kindla plaaniga oma sõitu ja see tõi tulemuse. Saime hiljuti hea kogemuse ka Rolex Capri purjetamisnädalal, kus meie mõõtu jahid pandi kokku suuremate jahtide grupiga, kuid meil õnnestus nende hulgas võita seal kolmas koht. Kui Capril sõitsime veel vanade purjedega, siis Ischia jaoks olid meil uued purjed, mille meistrid Paolo ja Sandro Montefusco, endised 470 ja Melges 24 klassi purjetajad, on ka meie meeskonnaliikmed – Paolo taktikuna ja Sandro roolis. Lisaks neile sõidab meie meeskonnas juba kolmandat aastat ka Paolo Bucciarelli ning teist aastat järjest osales meiega Itaalia tiitlivõistlustel ka jahidisainer Matteo Polli ise. Tugev tiim ja kaalutletud taktika olid kindlasti meie tulemuse taga,“ tunnustas Kikkas oma meeskonda. 470 klassist avamerejahile suundunud Marjaliisa Umb tõdes samuti, et igapäevane konkreetne plaan sõitudeks ja selge käsuliin paadis tõi tulemuse. „Keerutavad tuuled, mis rohkem soosisid X-tüüpi jahte, tegid purjetamise keerukaks ja seda eriti viimasel päeval puhunud maatuultega. Läksime iga päev sõitma ette kokku lepitud taktikaga oma sõitu ja konkurentidega match race’i ei sõitnud. Hästi kokku töötanud meeskond ja juba teist aastat Itaalia vetes purjetamine on andnud teatava kogemuse ja kindluse, mille tulemusel on regativõit eriti rõõmustav.“ Sugari meeskonnas sõitsid Ischias Sandro Montefusco, Paolo Montefusco, Paolo Bucciarelli, Matteo Polli, Ott Kikkas, Marjaliisa Umb, Karl-Robert Trink ja Siim Ots. Sugari meeskonda ootab nüüd koduses Eestis ees A. Le Coq 61. Muhu Väina regatt sõsarjahiga Sugar 2 (NM 38) ning järgmisena juuli kolmandal nädalal Hollandis Haagis toimuvad ORC klassi avamerepurjetamise maailmameistrivõistlused sellesama Italia 9.98-ga.
A-grupis (klassid 0, 1 ja 2) alustas veenvalt regati juhtimist Swan 42 Mela koos ORC Euroopa Sportpaatide tänavuse meistri Enrico Zennaroga pardal, mis hiljem loovutas oma edu möödunud aasta Itaalia meistrile, Sandro Paniccia Felci jahile Scuderia 50 Altair 3. Altair 3-le oli tiitlivõit eriti magus pärast seda, kui nad kaotasid A-grupi tiitli eelmisel aastal Triestes toimunud maailmameistrivõistlustel vaevalt sekundiga. Kruiising divisjoni võit selles grupis läks kolmandana lõpetanud jahi Duende (Vismara 46) meeskonnale. De Campo jaht Selene-Halifax (Swan 42) Alberto Leghissaga pardal jõudis neljanda kohani olles hiljuti edukas Rolex Giraglia ja Palma Vela regattidel. Viiendana lõpetas Reve de Vie (Grand Soleil 43 – Maletto disain) ning kõrge kuuenda koha sai Eesti-Vene-Itaalia segameeskond Mati Sepa juhtimisel jahil Technonicol X-41, millel Matteo Polli poolt modifitseeritud kiil. Technonicol skooris sõitudest kohad 7-2-11-8-11-(13)-10 ja kokku 49 punkti.
Mati Sepa sõnul oli see nende jaoks väga kõrge koht, sest Technonicol oli selle grupi kõige aeglasem jaht. „Vaiksed ja keerutavad tuuled tegid olukorra närviliseks ja paljus ka loteriiks. Võrreldes hiljutise Rolex Capri purjetamisnädalaga saab rohkem rahul olla ka tiimitööga, milles lisaks itaallastele ja venelastele ka lisaks minule kõvad Eesti purjetajad Raul Grigorjev ja Karl-Hannes Tagu. Oleme Technonicol’i jaoks sellel hooajal pigem infot kogumas kas ja kuidas X-41 tüüpi jahti veel võistlusvõimelisemaks ehitada ja on tekkinud ideesid, kuidas seda saavutada. Üks võimalus on vahetada mast kergema vastu ja suurendada spinnakere, kuid olukord B grupis on raske, sest ka veidi kiiremaks muutudes on stardiliinil 20-30 jahti meist füüsiliselt kiiremad ning palju vaba vett alles ei jää. Kuidas ja mis tüüpi jahiga edasi minna, on meie jaoks veel analüüsi koht, sest valikuid on palju. Kõikidel jahtidel on nii tugevaid kui ka nõrku külgi, seega ei ole veel päris selge, kuidas edasi. Mis puudutab Itaalia meistrivõistlusi, siis näitasime väga head minekut vaikses merebriisis, mis on siin Itaalias valitsev tuulemuster. Samas kurja moodi keerutavas tugevas kaldatuules jäime veidi hätta, sest keerukates oludes jäi meeskonna koosseis mõnedel võtmepositsioonidel natuke amatöörlikuks. Kokkuvõtteks on kuues koht siiski kordaminek ja suutsime kõik teised X-41 tüüpi jahid selja taha hoida, nende hulgas kolmekordne X-41 maailmameister Sideracordis, kes seilas oma koduvetel.“ Itaaliast edasi on Technonicol’i meeskonnal plaanis osaleda augusti alguses Hispaania ühel olulisemal avamereregatil Copa del Rey ja septembrikuus Küprosel toimuvatel ORC klassi Euroopa meistrivõistlustel.“
Sel aastal 24. korda toimunud ORC klassi Itaalia meistrivõistlused korraldas Royal Yacht Club Canottieri koostöös klubiga Circolo Nautico Punta Imperatore.
Tulemused:
A-grupp https://www.campionatoitalianoaltura2018.it/public/23062018164026BA.pdf
B- grupp https://www.campionatoitalianoaltura2018.it/public/23062018172802BB.pdf
Regati kodulehekülg https://www.campionatoitalianoaltura2018.it/