Meresõber tuleb 2024. aasta suvel veekogude äärde ja sadamatesse juba üheksandat hooaega. Rändav pop-up merekool Meresõber loodi, et levitada purjetamispisikut üle Eesti, pakkudes huvilistele vahetuid ja esmaseid purjetamiskogemusi.
Meresõbra merekool sobib hästi neile lastele, kes sooviksid teha esmast tutvust veespordialadega, saada teadmisi veeohutusest ning merekeskkonna hoiust, vabaneda pelglikkusest vee suhtes, saada uusi sõpru ja arendada koostöö ja suhtlemisoskuseid. Pop-up kool liigub ringi merekonteineriga, mis veekogu äärde jõudes terrassiga klassiruumiks muutub. Merekool Meresõber pakub oma ala asjatundjate juhendamisel nii lastele kui täiskasvanutele parima võimaluse esmakordseks tutvumiseks purjetamise, lohesurfi, kajakisõidu, purjelaua või SUP-lauaga.
Meie kasutuses ka purjetamissimulaator, mis annab lastele veelgi põnevama kogemuse ning aitab mõista purjetamise olemust paremini. Purjetamissimulaatori kasutamisel on õppesse lõimitud ka teadmised geograafiast (nt tuule kursid, enda asukoha määramine), füüsikast (tuule tekkimine, kuidas puri töötab, kreen, lainete seaduspärasus).
2024 aasta ajakava:
9. juuli – 14. juuli Alliklepa sadam, Harjumaa (otsetee e-poodi 10-12 laagrisse,
13-15 laagrisse)
16. juuli – 21. juuli Kõiguste sadam, Saaremaa (
otsetee e-poodi 10-12 laagrisse,
13-15 laagrisse)
23. juuli – 28. juuli Triigi sadam, Saaremaa (otsetee e-poodi 10-12 laagrisse, 13-15 laagrisse) – GRUPID TÄIS!
30. juuli – 4. august Kalana sadam, Hiiumaa (otsetee e-poodi 10-12 laagrisse,
13-15 laagrisse)
6. august – 11. august Haapsalu, Läänemaa (
otsetee e-poodi 10-12 laagrisse, 13-15 laagrisse)
13. august – 18. august Viljandi, Viljandimaa (otstee e-poodi 10-12 laagrisse
, 13-15 laagrisse)
Meresõbra koolis saab osaleda kahel erineval viisil:
I Eelregistreerimisega 5-päevane merekool lastele ja noortele
5-päevase koolituse raames antakse ülevaade merel käitumise põhimõtetest ning omandatakse algteadmised purjetamisest, kajakiga sõitmisest, SUP-lauaga sõitmisest ning lohesurfist ning purjelauast. 5-päevane merekool on mõeldud 7–16-aastastele noortele.
Moodustatakse kaks kuni 18-liikmelist gruppi. Tegevus toimub viiel järjestikusel päeval kaks tundi kell 10.00-12.00 või 13.00-15.00. Viimasel koolituse päeval, kui toimub ka lõpetamine, peaks aega planeerima veidi pikemalt.
Kuna osalejate arv 5-päevasel kursusel on piiratud, on vajalik eelregistreerimine, mille kinnitab osalustasu maksmine. Seda saab teha Eesti Jahtklubide Liidu (EJL) kodulehel puri.ee e-poes.
II Kiirkursus “Esimest korda veele!”
Laagripäeva õhtuti kell 16-19 ning pühapäeviti kell 10-17 on pop-up merekool Meresõber avatud kõikidele huvilistele, kes soovivad proovida erinevaid veespordivõimalusi. 1-tunnisele kiirkursusele võetakse elava järjekorra alusel.
Pop-up merekooli Meresõber varustus
2 RS Quest purjekat
5 laste kajakki ja 2 täiskasvanute kajakki
7 SUP-lauda
2 lohesurfi õppelohet vastavalt tuuleoludele kasutamiseks
1 purjelaua komplekt
Registreerimine
Eelregistreerimine toimub ainult 5-päevasele kursusele. Ühe grupi maksimaalne suurus on 18 osalejat, päevas toimub kaks gruppi kell 10-12 ja 13-15. Registreerimise kinnitab osalustasu maksmine.
Kuidas riietuda?
Meresõbra tegevused toimuvad kõik õues ja võimalusel alati vee peal. Enne Meresõbra juurde tulekut soovitame igal hommikul vaadata ilmateadet ning vastavalt sellele valida riided, millega oleks mugav end liigutada ning mis kaitseksid kuuma või külma ning tuule eest. Vee peal on tavaliselt jahedam kui maal. Kuna veekogudel olles saab tõenäoliselt märjaks, soovitame kindlasti kaasa võtta terve komplekti vahetusriideid. Pikad juuksed peavad patsis olema. Päikese eest kaitseks peaks peas olema müts. Jalatsiteks sobivad hästi tossud või sandaalid, osade veevahendite peal nagu SUP-laud, purjelaud või kajakk, on kõige mugavam olla paljajalu. Kõikidele osalejatele on Meresõbra poolt tagatud kalipso. Kui lapsel on enda varustus, võib ta selle kaasa võtta. Meresõber püstitab igasse asupaika konteineri, mis on kohandatud klassiruumiks ning kus saab ka riideid vahetada.
Päästevarustus ja ohutus
Meresõbra juurde tulles ei pea kaasa võtma päästevesti, kõikidele osalejatele antakse päästevestid selga kohapeal. Igasugune veeline tegevus kätkeb endas mõningaid riske. Meresõber teeb kõik selleks, et vee peal sportimine oleks osalejatele turvaline. Üks instruktor tegeleb korraga maksimaalselt kuue õpilasega, mitte kunagi ei lähe me veele päästevestita. Oluline osa Meresõbra laagris toimuvast õppest on pühendatud veeohutusele ning esmaste enesepääste oskuste omandamisele.
Mis saab halva ilma korral?
Valdavalt toimuvad kõik Meresõbra tegevused õues ja vee peal. Meresõbra instruktoritel on õigus otsustada vee peale minemine vastavalt ilmaoludele. Juhul, kui ilm vee peale minemist ei soosi, toimuvad alternatiivsed tegevused kaldal või konteiner-klassiruumis.
Söögi- ja joogipaus
Meresõbra üks koolituspäev on lühike, kestab kaks tundi ja on suunatud aktiivsele õppetegevusele. Soovitame osalejatel kindlasti kaasa võtta pudel veega ning soovi korral kerge vahepala, mida saab laps võtta kohe peale laagripäeva. Meie kogemus on näidanud, et laagrilised on peale veelisi tegevusi alati näljased.
Õhtused ajad ja nädalavahetused
Argipäeva õhtuti ja laupäeval on Meresõber avatud kõikidele huvilistele elava järjekorra alusel. Kiirkursusele “Esimest korda veele!” ette registreerima ei pea ning instruktorid on huviliste jaoks olemas kohapeal. Õhtuti ja nädalavahetuseti kehtib ühekordne osalustasu 30 eurot.
Meresõbra sõbrad
Meresõpra ei oleks ilma heade toetajate ja partneriteta. Meresõber kutsuti ellu 2016. aastal Kultuuriministeeriumi poolt algatatud Merekultuuriaasta raames. Meresõbra kohale jõudmist erinevatesse paikadesse toetavad kohalikud omavalitsused, meie eriline tänu merepisiku levitamisel kuulub Alfons Håkansile. Meresõpra veab eest Eesti Jahtklubide Liit.
Lisainfo ja koostööettepanekud
Eesti Jahtklubide Liit, pop-up merekool Meresõber. Kontakt pille@meresõber.ee või +372 5622 0361.
Vaata ka https://www.puri.ee/lapsed-purjetama/